Hastanemizde Uzun zamandır Yapılamayan Perkütan Nefrolitotomi Ameliyatı Yapıldı
17 Mayıs 2022

Hastanemizde Uzun zamandır Yapılamayan Perkütan Nefrolitotomi  Ameliyatı Yapıldı


özgür kapak.jpeg

 

Hastanemizde Uzun zamandır Yapılamayan Perkütan Nefrolitotomi Ameliyatı Üroloji Uzmanı Op.Dr.Özgür EKİCİ Tarafından Yapıldı. Başarılı geçen ameliyat sonrası hastamız taburcu edilmiştir.
 
Üroloji doktorumuz Op.Dr.Özgür EKİCİ Konu ile ilgi olarak yaptığı açıklamada

“48 yaşında erkek hastam polikliniğime sağ yan ağrısı ile başvurdu. Yaptığım tetkikler neticesinde sağ böbrek havuzunun çıkışında 2 cm taş olduğunu tespit ettim.  Tedavi alternatiflerinden bahsettikten sonra hastaya perkütan nefrolitotomi ameliyatı önerdim. Sırt bölgesinden yaptığım yaklaşık 1 cm kesi  ile böbrek havuzuna ulaşıp taşını kırıp temizledim. Böbrek çıkışındaki dar kesimi de açıp stent takımı gerçekleştirdim.  Ameliyat başarılı geçti ve hastamız ameliyatın 2. gününde taburcu oldu.

En son yaklaşık 9-10 yıl önce yapılmış olan ve daha sonrasında merkezimizde hiç yapılmamış olan bu ameliyatı göreve başladığımdan bu yana eksik aletleri tamamladıktan sonra yapmaya başlamıştım. Ayrıca daha önce yapılmayan ve il dışına gitmek zorunda kalan perkütan nefrostomi takımı gerektiren hastalarımıza, bu işlemi yapmaya başlamıştım. İmkanlar ve endikasyon dahilinde elimizden gelen işlemleri yapmaya devam edeceğiz. Öncelikle değerli başhekimimiz Dr. Mehmet Emin AY olmak üzere, anestezi ekibine, ameliyathane ve servis hemşirelerine desteklerinden ötürü teşekkürlerimi sunarım” dedi


Hastanemiz Başhekim Vekili Dr.Zınar ÖZMEN başarılı geçen bu ameliyatın ardından yaptığı açıklamada

“ Hastanemiz yönetimi olarak başarı gösteren tüm doktorlarımıza gereken her türlü desteği veriyoruz, vermeye devam ediyoruz.  Hastanemizde uzun zamandır yapılmayan Perkütan Nefrolitotomi Ameliyatını doktorumuz Özgür EKİCİ başarı ile gerçekleştirmiş olup, takdirimizi toplamıştır. Kendisine başarılarının devamını dileriz” dedi. 

WhatsApp Image 2022-05-16 at 18.01.08.jpeg